Koltuk Takımı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler!

Koltuk takımı alırken iskeletin sağlamlığı, ev için uygun olan boyut, kumaş rengi, desen ve kullanılan alana göre kumaşın özelliği önem arz eden meselelerdir ve tabii ki buna ek olarak ve en önemlisi olarak da fiyat gelmektedir. Eğer alacağınız koltuk takımının uzun ömürlü olmasını istiyorsanız dikkat etmeniz gereken beş temel nokta vardır. Bunlar:

  1. Mobilyaların yapımında kullanılan ağacın cinsi: Koltuk takımı iskeletinde gürgen ve kayın gibi ağaçların kullanılması koltuk takımını daha sağlam yapar. Bu yüzden koltuk takımlarının profil, sunta veya kavak ağaçlarından yapılmamış olmasına dikkat etmek gerekir. Sağlamlık açısından kayın ve gürgen ağaçlarının kullanılması daha kaliteli bir iskelet sunar.
  • Koltuk takımlarında kullanılan süngerin kalitesi: Burada firmanın garanti süreci önemlidir. Bir tüketici olarak bunu araştırmak çok zor olacağından firmanın sunmuş olduğu hizmetlere dikkat etmek daha çok önem arz eder. Firmanın lojiztik desteği, satış sonrası hizmet gibi önemli faktörlere dikkat etmek gerekir.
  • Odanın ölçüsüne göre koltuk takımı seçimi: Sadece koltuk takımı alırken değil her türlü mobilya için geçerli olan bir kriterdir. Alınacak olan koltuk takımının odanın boyutuna göre olması hem görünüş hem de kullanım açısından önem arz eder. Bu tür detay hayat kurtarıcıdır.
  • Kullanım alanına göre kumaş seçimi: Eğer alacağınız koltuk takımını oturma odasından kullanacaksanız leke tutmaz ve kolay temizlenir kumaşları tercih etmek sizin yararınıza olacaktır. Ama salona bir koltuk takıı lacaksanız kumaşın daha gösterişli olması gerekir. Kadife, şönil ve goblen tarzı kumaşlar tercih edebilirsiniz.
  • Koltuk takımında kullanılan boyalı parçalar: Mat ya da ipek mat boyalı ürünler parlak ürünlere kıyasla hem temizlik açısından hem de daha uzun ömürlü olması açısından daha çok tercih edilen ürünlerdir.
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.