Bahçe Mobilyası Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler!

Bahçe mobilyası alırken kullanacağınız alanın ölçüleri önem arz eden bir meseledir. Ölçüye göre mobilya seçiminde bulunmak daha doğru ve şık bir alan oluşturmanızı sağlar. Bu sayede mobilyanın alana sığmaması veya küçük gelmesi gibi problemler yaşamazsınız.

Alacağınız mobilyanın renkleri, tasarımları, rattan örgülerin renkleri, minderler ve bu minderlerin renkleri de aynı şekilde şık bir konsept oluşturmak için en önemli olan detaylardan biridir. Alacağınız bahçe mobilyasının, bahçenizin konseptine uygun olarak seçilmesi daha uyumlu bir ortam oluşturmanıza yardımcı olur.

Bahçe mobilyasının malzemesine dikkat etmek de ayrı bir detaydır. Örneğin rattan mobilyaların malzemesi kalitesiz ise rengi çabuk solar ve kuruyarak dökülmeye başlar. Bu durum da size hem yeni masraf çıkarır hem de tekrar emek vermek zorunda kalırsınız. Kaliteli malzemeleri tercih etmek hem  alerji yapmaz hem de güneş ışınlarına dayanıklı olduğu için uzun yıllar kullanma şansını yakalarsınız. Bu malzemeler hem küf tutmaz hem de kolay kolay çürümez.

Bahçe mobilyalarında şıklık bir yana rahat ve konforlu olması da ayrıca önemli bir detaydır. Minderlerin ve kırlentlerin yumuşak, terletmeyen türden olması yani kaliteli kumaşlardan üretilmiş olması önemlidir.  Aynı zamanda bu minder ve kırlentlerin güneşe dayanıklı olmasına da dikkat etmek gerekir.

Konfor ve kalite demişken mobilyanın iskeletinin de dayanıklı ve sağlam olması gerekir. Alüminyum iskeletli mobilyalar dış mekana uyumludur. Alüminyum hem pas tutmaz hem de dayanıklıdır. Aynı zamanda hafif olması da onun ayrıca tercih edilmesini kolaylaştıran bir özelliktir.

Masa takımında tamperli cam olmasına dikkat etmek gerekir. Bu camlar diğer camlara nazaran kolay kolay çizilmez ve kırılmaz. Bu da uzun ömürlü ve güvenilir olmasını sağlar.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.